2 sene önce
2 sene önce

Xiaomi Hindistana 100 Milyon Akıllı Telefon Gönderdi

Xiaomi  yaptığı açıklamada, beş yıl önce ülkedeki operasyonlara başlamasından bu yana Hindistan ‘ın en önemli pazarı olan 100 milyondan fazla akıllı telefon gönderildiğini söyledi. Şirket iddiasında araştırma firması IDC’den rakamlar verdi.

Hindistan’da sekiz düz çeyrek boyunca en iyi akıllı telefon satıcısı konumunu üstlenen Çin devi, akıllı telefon serisi Redmi ve Redmi Note’un ülkedeki en çok satan akıllı telefon olduğunu söyledi.

Dünyanın en hızlı büyüyen ve ikinci en büyük akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da, çoğu cihazı 200 doların altında bir fiyat etiketiyle satışa sunulur. Telefonları fiyat sınıflarının üstüne çıkan Xiaomi, Hindistan’da faaliyete geçtiği günden itibaren bilinçli pazara kesinlikle bağlı kaldı. Şirket, sattığı herhangi bir donanım ürününde hiçbir zaman % 5’ten fazla kar elde etmediğini söylüyor.

Yaptığı açıklamada, Xiaomi Başkan Yardımcısı ve şirketin Hindistan iş ortağı MD Manu Jain, şirketin bugün dönüm noktası olduğunu “kuruluşumuzdan bu yana milyonlarca Mi Fan’dan aldığımız sevginin kanıtıdır” dedi. Bizden önce pazara giren markalar oldu, ancak elde ettiğimiz şaşırtıcı başarıya hiçbir yer bulamadı. ”

Yalnızca Hindistan’da 100 milyon akıllı telefonu nakliye, düzinelerce pazarda faaliyet gösteren Xiaomi için dikkat çekici bir başarıdır. Geçtiğimiz yıl şirket , dünya çapında yaklaşık 10 ayda  (Hindistan dahil) şirket için rekor olan 100 milyon cihaz gönderdi .

Kendi ülkesinde rekabet yoğunlaştığında ve akıllı telefon gönderilerinin her yerde yavaşlaması veya azalması üzerine, Hindistan son yıllarda Xiaomi için en önemli pazar olarak ortaya çıkmıştır. Çinli firma hindistana girdiğinde, ilk iki yıl boyunca, genel gider sağlamak için çoğunlukla cihazlarının çevrimiçi satışına güveniyordu. Ancak o zamandan bu yana, ülkedeki satışların çoğunu artırmaya devam eden ve akıllı telefon pazarlarında varlığını hissettirdi. (Hindistan aynı zamanda akıllı telefon gönderilerinin büyümeye devam ettiği yerlerden biri.)

Geçen ay, Xiaomi, şirketin yıl sonunda ülkedeki 10.000 fiziki mağazada varlığını sürdürme yolunda olduğunu belirtti. Çevrimdışı pazarın, satışlarının yarısını o zaman dilimi boyunca çekmesini bekliyor. Xiaomi, Hindistan’da 20 binden fazla iş yarattığını ve bunun büyük çoğunluğunun kadınlar tarafından doldurulduğunu söylüyor.

Akıllı telefonlar Hindistan’daki pazar işi olmaya devam etse de, Xiaomi ayrıca ülkeye bir dizi başka donanım ürünü daha getirdi ve yerel pazar için yazılım hizmetleri geliştirdi. Şirket ayrıca, kısa süre önce Twitter ve diğerlerinden 100 milyon dolar kazanmış olan yerel sosyal ağ ShareChat dahil olmak üzere bir dizi girişime destek veren bir yatırımcı şapkasını taktı , fintech’in açılış şirketleri KrazyBee ve ZestMoney ve eğlence uygulaması üreticisi Hungama.

TechCrunch ile son görüşmelerde, Xiaomi yöneticileri, Hindistan’da yerel girişimlerde yatırım fırsatlarını yakından arayan özel bir ekibe sahip olduklarını söyledi.

Jain, “Bunun yalnızca yepyeni bir bölümün başlangıcı olduğuna inanıyoruz ve tüm Mi Fanlarımız için dürüst fiyatla en iyi kalitede, en iyi kalitede daha fazla kategori ve ürün getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir zamanlar Hindistan akıllı telefon pazarına liderlik eden Samsung, Xiaomi ile daha iyi rekabet edebilmek için çeşitli fiyat noktalarında bir avuç dolusu cep telefonu modeli piyasaya sürdü. Aynı zamanda ulustaki pazarlama bütçesini de artırdı. Pazarlama konusunda çok az harcama yapan Xiaomi zirvede kalıyor.

Samsung, on yıldan uzun bir süre önce Hindistan’a girdi ve ülkeye 100 milyondan fazla akıllı telefon da gönderdi, araştırma firması Counterpoint TechCrunch’a verdiği demeçte. Xiaomi, bu başarıya ulaşmak için yalnızca ikinci akıllı telefon satıcısıdır, “araştırma firması analisti Tarun Pathak.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap