Xiaomi ‘Kablosuz Hızlı Şarjını’ Piyasaya Sunuyor
11 Eylül 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Xiaomi’nin açıkladığı  17 dakika içinde 4000mAh batarya gücünü şarj etme kapasitesine ulaşamamış ancak bu ay içinde en kısa sürede şarj hızlarında yeni bir rekor tutacak.

Bu sefer kablosuz şarj özelliğini hızlandırdı Xiaomi Ar-Ge ekibi laboratuvarlarında elektrik mühendisliği ekibi 30W güç oluşturmak için yönetilen şarj 4000 mAh bataryasının sadece 25 dakika içinde% 50 oranınaulaştığını ve tam şarj %100 için 69 dakikada ulaşılabileceğini açıkladı.

Söylemeye gerek yok, bu bizim telefonlarımızla birlikte gelen çoğu kablolu şarj cihazından daha hızlı, 4200 mAh batarya ile 20 dakikada% 50 şarj etmek için test ettiğimiz P30 Pro ile birlikte gelen Huawei’nin 45W canavarı için tasarruf sağlıyor .

Kablosuz şarj, verimlilik kaybına uğrar, ancak 30W üzerinde etkileyici gelse de, gerçek hızlar çok daha yavaş olabilirdi. Ancak, Xiaomi’nin durumunda, şirket, dönüşüm verimliliğini% 98’e düşüren çok katmanlı bir nanokristal alıcı bobin geliştirdiği için hızlı şarj konusunda büyük oranda başarıya ulaşıldığını da belirtti.

Yeni sistemden yararlanan ilk modelinse , Eylül ayının yayınlanması planlanan Mi 9 Pro 5G olacak . Şu anda en güçlü kablosuz şarj cihazlarının 20W olduğu göz önüne alındığında, telefonla birlikte kullanılabilen 30W Mi Şarj Turbo teknolojisi ve yüksek verimliliği kesinlikle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Bilinmeyen tek şey Mi Charge Turbo diskinin telefonla birlikte gelip gelmeyeceği, yoksa ayrıca satın almamız mı gerekecek. 5G bağlantısının daha yüksek fiyatı göz önüne alındığında, Xiaomi karar verme sürecinde bizi yönlendirmek için biraz fazla satış fiyatına karar vermiş olabilir.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.