Xiaomi Yeni Bir ‘Mi Mix’ Modeli Tanıtmayacak
3 Ekim 2019
Baran
Paylaş

Xiaomi kısa bir süre önce , 19999 Yuan’lık şaşırtıcı bir fiyat etiketi ile Mi MIX Alpha konsept akıllı telefonunu lanse etti. Telefonun etrafı saran bir ekrana sahip ve 100 megapiksellik bir kamera algılayıcısına sahip ilk dünya.

Şirket, Mi MIX Alpha’nın sınırlı miktarda satılacağını onayladı. Bu yüzden, Xiaomi hakkında, MiX Alpha’nın seri üretilebilecek özelliklerinden bazılarına sahip başka bir Mi MIX akıllı telefonunda çalıştığı konusunda raporlar yayınlandı.

Bazı raporlar Mi MIX 4’te, Samsung’un 108 megapiksel kamera algılayıcısına sahip olacak ve aynı zamanda Mi MIX Alpha’da da mevcut. Ayrıca yakın zamanda , JD.com’daki listenin önerdiği gibi telefonun Ekim ayında başlatılmasının beklendiğini de bildirildi.

Bununla birlikte, Xiaomi China’nın marka tanıtım müdürü ve konferans başkanı Edward Bishop, Weibo’da yayınlanan bir yazı ile, bu yıl başlayacak başka bir Mi MIX serisi akıllı telefonun olmayacağını doğruladı.

Ekim ayında piyasaya sunulan akıllı telefon, Mi MIX serisinin bir parçası değil, bunun yerine yeni tanıtılan Mi CC serisinin bir parçası olacak. Bu aynı zamanda, birkaç Çinli yayın tarafından 16GB RAM’e sahip bir MIX serisi akıllı telefonla ilgili olarak söylentileri de ortaya koyuyor.

Xiaomi Mi MIX Alpha,  neredeyse tüm cihazı saran  kavisli bir ekrana sahip dünyadaki ilk akıllı telefon . Kamerayı arkada tutan küçük dikey şerit hariç, ekran, yanlar ve arka dahil olmak üzere tüm akıllı telefonu çevreliyor.

Bu, ekranın oranını % 180,6 oranında şaşırtıcı bir düzeye getirerek tüm vücudu saran 7.92 inçlik tek bir ekran paneldir! Bu, üst ve alt kısımdaki 2.15 mm’lik çok dar çerçeveler nedeniyle de mümkün olmaktadır.

Cihaz, 5G çift SIM destekli Snapdragon 855+ işlemci tarafından desteklenmektedir. 12GB RAM ve 512GB UFS 3.0 depolamaya sahip en az bir sürüm olacak. Batarya 4.050mAh’de çok büyük değil, aynı zamanda Mi 9 Pro 5G gibi 40W’lık hızlı şarjı da destekliyor.

Aynı zamanda 100MP + çözünürlüklü kamera sensörüne sahip dünyanın ilk akıllı telefonudur. Bu, cihazın arkasındaki Samsung ISOCELL Bright HMX 108MP kamera sensörü kullanılarak mümkün olmaktadır. Sensör,  Xiaomi ile yakın işbirliği içerisinde geliştirildi , bu nedenle ilk önce Mi Mix Alpha 5G’de görmemizi şaşırttı.

Mi Mix Alpha üzerindeki 108MP birincil sensör, 12032 x 9024 piksel çözünürlükte görüntüler basabilen 1 / 1.33 ″ sensörle ultra geniştir. 2x optik zoom’lu 12MP telefoto kamera ve 20MP ultra geniş açılı kamera lensi ile birleştirilmiştir.

Xiaomi  Mi Mix Alpha  , ilk başta deneme bazında çok küçük bir ölçekte üretilecek. Şirket, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonundan daha da fazla olan 19.999 Yuan (~ 2814 $) seviyesindeki şaşırtıcı fiyatla fiyatlandırdı.