Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor
Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor

Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor

Yeni Pro Merak Yaratıyor

Ekim ayı sonunda yenilenmesi beklenen iPad Pro serisi tasarımı ile ilgili yeni raporlar sunuldu. Yeniden tasarlanan iPhone serisinde ana ekran tuşu ve Touch ID özelliklerinin devre dışı bırakılması, yeni iPad tasarımlarında da yeniliklerin öngörülmesine sebep oluyordu. Yeni ortaya atılan raporda iPad ile ilgili bu iddialar daha da güçlülük kazandı. Hazırlanan raporlar, iPad ürününün fiziksel ekran ana tuşunun artık olmayacağı iddialarını son derece güçlendirdi. Öte yandan yeni iPad Pro ile beraber Face ID özelliğinin de eklenmesi bekleniyor.

4K Görüntü Desteği Geliyor

yeni cihazlar için 4K HDR görüntü biçiminin aktarımına da imkan tanıyacak. Öte yandan bu özellik için ayarlar uygulaması bölümüne ekran çözünürlüğü ile parlaklık alanlarına özel kontrol seçeneklerinin olduğu yeni bir panelin eklenmesi bekleniyor. Öte yandan bir diğer iddia ise yeni cihaz tasarımlarında, Lightning yerine yeniliğe giderek USB-C girişi kullanmaya başlayacağı yönünde.

Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor

Magnetic Connector Özelliği Geliyor

Apple iPad Pro ile ilgili en çarpıcı yenilik beklentilerinden biri de bağlantı seçenekleri bölümünde yaşanıyor. Apple, iPad Pro’nun alt bölümünde yer alan Smart Connector bağlantısını sonlandırmayı düşünüyor ve aynı zamanda bu teknolojinin yerine Magnetic Connector adında yeni bir bağlantı biçimi ile yenilemeyi hedefliyor. Yeni bağlantı biçiminin aynı zamanda diğer cihazlar içinde söz konusu olabileceği iddiaları ise henüz kesinlik kazanmadı.

 

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Poco Launcher Tüm Cihazlar için Erişime Açıldı! başlıklı makalemizde akıllı telefon, ve Poco Launcher hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Bugün Samsung Galaxy F modeline biraz daha yakından bakıyoruz. Samsung’un Katlanabilir Telefonu olarak adlandırdığı cihazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir