12 ay önce
12 ay önce

Yeni Konsept “Bölünmüş Ekran” ın iOS’ta Nasıl Görünür ?

Apple her zaman cihazlarına, özellikle iOS cihazlarına yeni özellikler getiren son şirket oluyor. Bu yeniliklerde acele etmeyen tek şirket diyebiliriz.

Android rakipleri, her seferinde mobil deneyimi geliştirmek için yeni özellikler bulurken, Apple mevcut özellikleri geliştirmeye ve işletim sistemini olabildiğince hatasız hale getirmeye odaklanıyor. Android Nougat günlerinden beri Android cihazlarda yaygın olan basit bir özellik iOS’ta hala eksik ve “Bölünmüş Ekran” desteği. Bununla birlikte, bir tasarımcının bu konsepti, Apple’ın gelecekte iOS’ta bu özelliği (hatta yapsalar bile) nasıl uygulayabileceğini gösterir.

Twitter’da, bir tweet aracılığıyla (aşağıda) 16 saniyelik kısa bir video paylaşan ve iPhone’da “Bölünmüş Ekran” görünümünü sergileyen bir kullanıcı buldum. Mesaj ilk olarak Dribbble’da tasarımcı Aleksey Bondarev tarafından paylaşıldı.

Şimdi, bu kısa videoda tasarımcı, YouTube’un tarayıcı sürümüne benzeyen bir video izlemek için muhtemelen en son iPhone’lardan biri olan bir iOS cihazı kullanıyor. Şimdi, videoda sadece birkaç saniye, Bondarev YouTube videosu için tam ekran moduna girdi ve Apple Haritalar, Uygulama gibi uygulamalar içeren bir kaydırıcı menüsünü şaşırtıcı bir şekilde çağırmak için işaret parmağını cihaz ekranının sağ kenarından sola kaydırdı Mağaza, Apple Music, Telefon uygulaması, Takvim uygulaması ve Safari.

Ardından, YouTube videosu arka planda oynatılırken , kullanıcı Safari uygulamasını kaydırıcı menüsünden sürükledi ve zaten oynatılan YouTube videosuna bıraktı . Bu hareket, ekranı ikiye böldü ve seçilen uygulamalar için bölünmüş ekran görünümüne girdi. Daha sonra kullanıcı, bu moddayken ekran boyutunu ayarlamak için ev çubuğu benzeri bir çubukla bir yakalayıcı tuttu.

Şimdi, bu bölümde yanlış giden küçük bir şey var ve kaçırmak oldukça kolay. Bondarev, Safari uygulamasını “yan menüden” getirdi, ancak Safari uygulaması yerine bölünmüş ekran görünümüne bıraktığında App Store alt yarısında açıldı . Şimdi, bunun konseptte bir hata olup olmadığını bilmiyorum, ancak bu, şu anda iOS’ta bu özelliğin var olmasının hiçbir yolu olmadığını kanıtlıyor.

Bununla birlikte, iPhone Pro Max modellerinin humongo bir ekrana ve oldukça ağır bir ekran gayrimenkulüne sahip olması nedeniyle Apple’ın bu özelliği düşünmesi için yüksek bir zaman . Bu nedenle, iOS’taki “Bölünmüş Ekran” özelliği Pro Max modellerinde tamamen anlamlı olacaktır. Peki, siz konsept tasarım ve iPhone’da bölünmüş ekran özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap