YouTube Çocuk
30 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

YouTube Çocuklar uygulamasının şu anki sürümü, yetişkinlerin hem çocuklarının izlediklerini izleyebilmelerini hem de yaşa uygun içerikler için sınırları belirlemelerini sağlayacak bir dizi ebeveyn kontrolüyle birlikte geliyor. Tek sorun ebeveyn-kontrol kilidinin kolayca atlanmasıdır. Evet, bir çocuğun bile yapması çok kolay. 

YouTube, yıllarca platformunda rahatsız edici içeriğe izin vermekle suçlandı . Bu haftanın başlarında, Google , uygulamasını daha uygun hale getirmek için yeni bir bağımsız YouTube Çocuk web sitesi ve ek ebeveyn denetimleri duyurdu . Kolayca mağlup olmasaydı ki yine iyi olurdu. 

Söz konusu olan iki önemli nokta var: YouTube Çocuklarının “içerik ayarları” ve “geçmişi temizle”. Uygulama, ebeveynlerin üç çevrimiçi kategorideki değerli eğlence paketi için hangi çevrimiçi içeriğin uygun olduğuna karar vermelerini sağlar: 4 ve altı, 5 ila 7 yaşları ve 8 ila 12 yaşları. 

Bir ebeveyn buna karar verdiğinde, uygulamayı kullanırken bir çocuk bu yaş grubuna kilitlenir. Söylenen çocuk değiştirmezse, öyle devam edecektir. 

Bir ebeveyn özel bir şifre ayarlayamazsa, “içerik ayarlarını” değiştiren bir çocuğa engel olan tek şey, düğmeleri tekrar tekrar parçalama yetenekleridir. Bunun nedeni, bir ebeveyn kontrolü olarak, uygulamanın varsayılan ebeveynden temel bir matematik problemini çözmesini istemesidir. 

Yedi yaşındaki bir çocuğun “4 X 5 =?” Olduğunu anlayamadığını varsayarsak bile. (uygulamadan gerçek bir örnek), uygulama doğru olana kadar tekrar tekrar aynı numarayı tekrar tekrar girmenize izin verir – böylece yaş sınırlamalarını değiştirebileceğiniz bir ayar sayfasına erişmenizi sağlar. 

Bunu denedik ve “kilitli” ebeveyn kontrolleri bölümüne erişmenin gülünç derecede kolay olduğunu gördük. Bir kez girdikten sonra, daha büyük çocuklar için uygun görülen ilave malzemeleri görmemize ya da teorik olarak ilgili bir ebeveynden gizlemek için saat geçmişimizi tamamen silmemize izin vermek için “içerik ayarlarımızı” değiştirebiliriz.

Her nasılsa, bir telefona tekrar tekrar rasgele sayı girmenin çoğu çocuğun beceri seviyesinin ötesinde olduğunu düşünmüyoruz. 

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.